Sulge

Logi sisse

Alammenüü

Jäätmed

 

  • Sündmuse toimumise kohas tagatakse jäätmete liigiti kogumine. Eraldi kogutakse taara, biolagunevad jäätmeid, pakendid, paber ja papp ning segaolmejäätmed.
  • Jäätmete liigiti kogumiseks määratakse igale prügikastile vastav piktogramm ning juhised kahes keeles: eesti ja inglise. 
  • Korrektseks käitumiseks ja otsuste tegemiseks tutvustatakse jäätmete liigiti kogumise süsteemi ka osalejatele ning korraldajatele kohtumistel/koosolekutel.
  • Pakendite vähendamiseks tellitakse tooted optimaalselt ning palutakse saata liigselt pakendamata või hulgipakendis.
  • Sündmusele kaasatakse rohesaadikud, kes valdavad igakülgset infot jäätmekäitluse kohta ning aitavad osalejatel, külalistel tekkinud jäätmeid liigiti koguda ning abistavad erinevate keskkonnaalaste küsimustega.

 


 

Miks me seda teeme? Sest „tooda-tarbi-viska minema“ ei ole kunagi olnud mõistlik lahendus. Selline käitumine vajab suurt kogust materjali ning tekitab ühtlasi palju kasutuid jäätmeid. Lineaarne majandusmudel ei ole jätkusuutlik lahendus ning ei suuda tagada inimkonna ja keskkonna heaolu. Maa loodusvarad on piiratud, mistõttu keskendume sellele, et võimalikult palju tekkinud jäätmeid jõuaks uuele ringile.

 


 

Veebipartner: BestIT
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.