Sulge

Logi sisse

Otepää MK-etapi stiilikohtunik Vahur Tasane: loodan, et ilmataat oleks helde!

06.12.2021

Eestis on neli rahvusvahelise litsentsiga kahevõistluse stiilikohtunikku, kes kõik on viie päeva pärast algaval kodusel, Otepää MK-etapil viisil või teisel rakkes. Kui Ago Markvardt on võistluse peakorraldaja, Karl Mustjõgi on kauguskohtunike ülem, Kristi Loit haldab sotsiaalmeediat, siis Vahur Tasane seab sammud kohtunikutorni, et maailma parimate kahevõistlejate hüppeid hinnata.

Tasane on rahvusvahelise stiilikohtunikuna olnud ametis neli aastat. Kahevõistluse MK-sarjas tegi ta kohtunikudebüüdi tegi 2018. aastal Val di Fiemme MK-etapil, suusahüpetes mõistis ta õigust mullu Zakopanes. "Zakopane MK-etapilt sain vaieldamatult suurima emotsiooni. Kuna see toimus vahetult enne koroonapandeemia algust, oli pealtvaatajaid täismaja ning seal oli korralik laulupidu – isegi kohtunikele lehvitati!" meenutab ta.

 

Milline näeb välja ühe stiilikohtuniku tööpäev? "Kõige aluseks on eelnevate aastate pikk praktika. Enne maailmakarikasarja võistlusele jõudmist vaatan kindlasti varasemaid võistlusi ning tuletan meelde olulisemad reeglid nii võistluste kui ka suusahüpete stiili osas. Näiteks spetsiaalhüppajate stiil on kahevõistlejate omast erinev – palju puhtam. Päevad võivad olla üsna erinevad, kuid üks on kindel – hommikul kuke ja koiduga hüppemäele ning kui võistlusi on rohkem, siis saab alles päikeseloojanguga koju. Samas stiilikohtuniku töö on alati põnev ja näeb suurepäraseid esmaklassilisi hüpped nii-öelda lausa esireast," hindab Tasane.

 

Tasase suur eesmärk stiilikohtunikuna on seotud suurvõistlustega. "Kõige lõpuks tahan ametis olla maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel, sest sinna pääsevad oma karjääri jooksul väga vähesed," ütleb ta.

 

Ehkki stiilikohtuniku amet näeb ette ranget erapooletust, ei takista see Tasasel Eesti sportlastele jätkuvalt pöialt hoidmast. 10.-12. detsembril toimuva Otepää MK-etapi eel on tal päris mitu soovi. "Muidugi soovin, et Kristjan Ilves tuleks esikümnesse! Lisaks loodan, et võistlused toimuksid plaanipäraselt ja ilmataat oleks helde. Mõistagi ootan väga kohtumist ka teiste riikide stiilikohtunikega, sest äge on jälle olla ühel nädalalõpul olla koos inimestega, kes on seotud alaga, mida harrastasin ja kus olen ka täna aktiivselt kaasa löömas," sõnab Tasane.

 

Otepää maailmakarikasarja etapi pileteid saab soetada Piletitasku müügikeskkonnast. Reedesed eelvõistlused on pealtvaatajatele tasuta, eelnevalt tuleb see Piletitaskust alla laadida. Ühepäevapilet, mis tagab sissepääsu kas laupäeval või pühapäeval, maksab 20 €, kahepäevapilet 30 €. Alla 12-aastased spordisõbrad pääsevad üritusele tasuta, kuid nemadki peavad Piletitaskust alla laadima nullpileti.

 

AJAKAVA:

REEDE, 10. DETSEMBER

11.00 Hüppetreening (naised)
11.45 Hüppetreening (mehed)
13.00 Eelvõistlus (naised)
13.45 Eelvõistlus (mehed)
16.00 Murdmaa treening
19.00 AVAMINE

 

LAUPÄEV, 11. DETSEMBER

10.30 Hüpete võistlusvoor (mehed)
12.00 Hüpete võistlusvoor (naised)
16.30 Individuaalvõistlus, suusatamine 10 km (mehed)
17.30 Individuaalvõistlus, suusatamine 5 km (naised)

 

PÜHAPÄEV, 12. detsember

13.30 Hüpete võistlusvoor (naised)
14.45 Hüpete võistlusvoor (mehed)
16.30 Individuaalvõistlus, suusatamine 10 km (mehed)
17.30 Individuaalvõistlus, suusatamine 5 km (naised)

Veebipartner: BestIT
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.