Sulge

Logi sisse

Alammenüü

Foto/video info

Fotograafid ja videoreporterid, kes soovivad jäädvustada kohapeal Otepää maailmakarika etappi 18.-19. veebruaril 2017 peavad ennast eelnevalt akrediteerima. Ühes akrediteeringumaterjalidega saavad kõik fotograafid spetsiaalse vesti, mis peab võistlusterritooriumil liikudes seljas olema. Vesti võtmisel tuleb tasuda deposiit 20 eurot, mis jääb hoiule kuni vesti tagastamiseni.

 

Kontaktisikuks kõigis pildistamisega seotud küsimustes on fotojuht Mattias Jõgi, +372 559 33 001

Fotograafidele mõeldud koosolek, kus räägitakse lahti võistlusterritooriumil liikumise võimalused ja piirangud toimub laupäeval, 18. veebruaril kell 8:30 pressikeskuses staadionihoone 3. korrusel.

 

Fotograafidele mõeldud liikumisskeemi ja pildistamispositsioonid leiab siit:

5 km rada (kasutatakse 10 km ja 15 km võistlustel)

Sprindiring

Staadion

 

Video- ja audiomaterjali loomise tingimused 

 

Otepää Maailmakarika etapil kehtivad meediaesindajatele piirangud videomaterjali loomises. Piirangud tulenevad lepingutest rahvusvahelisi teleõigusi omava Infront Sports & Media’ga ning Eesti siseseid teleõigusi omava AS Eesti Meedia’ga.

 

Lepingust tulenevalt võistluse ajal võistlusega seotud materjali salvestada ja geoblokeeringuta (sisu nähtav vaid Eestis) internetis avaldada ei tohi. Enne ja peale võistlust tehtud materjalile piiranguid ei ole. Ainukeseks erandiks on programmilised treeningud, millele peab samuti rakendama geoblokki (sisu nähtav vaid Eestis).

 

Täpsemalt seda lahti võttes:

- ametlikke treeninguid salvestada ja materjali ilma geoblokita avaldada ei tohi, kuid intervjuusid võib enne ja pärast neid teha (intervjuudele pole vaja geoblokeeringut);

- võistlusprogrammi võib salvestada ja materjali internetis kasutada vaid geoblokeeringuga (eelsõidud, veerand-, pool- ja finaalsõidud, autasustamine, intervjuud peale poodiumi Mixed Zone’is staadionil);

- videointervjuusid võib võistlusprogrammi ajal (eelsõidud, veerand-, pool- ja finaalsõidud, autasustamine) teha, kuid internetti pandud materjal peab olema geoblokeeritud;

- pressikonverentse võib salvestada (sisule pole vaja geoblokeeringut);

- peale pressikonverentse võib videointervjuusid teha (sisule pole vaja geoblokeeringut);

- võistluste ajal staadionil mittesportlastega tehtud intervjuude puhul peab sisu olema hiljem ikkagi geoblokeeritud (sest tegevus jääb võistlusprogrammi raamidesse).

 

Siseriiklikul tasemel (Eestis) videopildi levitamist reguleerib leping  AS-iga Eesti Meedia. Selle kohaselt võivad meediakanalid avaldada geoblokeeringuga kuni 90 sekundilisi lühilõike võistlustest järgmistel tingimustel:

a) lühilõikude kogupikkus ühest võistluspäevast on kuni 90 sekundit. Hõlmab võistlust ning avamise, autasustamise ning lõpetamise tseremooniaid (nimetatud piirangu alla ei kuulu pressikonverentsid ning meediaorganisatsiooni enda poolt salvestatud intervjuud osalejatega);

b) otseülekandena lõikude esitamine ei ole lubatud;

c) meediaorganisatsioonidel on õigus lühilõike salvestada ise;

d) meediaorganisatsioonil on õigus lühilõiku avalikustada alles pärast ainuõigusi omava televisiooniteenuse osutaja (AS Eesti Meedia) teleülekande lõppu võistlusest;

e) materjal tuleb salvestada meediaesindajatele mõeldud aladel.

 

Kõik Otepää Maailmakarika etappi kajastavad meediaorganisatsioonide esindajad nõustuvad akrediteerimissoovi esitades ülalnimetatud tingimustega.

Veebipartner: BestIT
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.